piątek, 27 czerwca 2014

Młode smoki

Dziś informacje o młodych smokach.

Witaj w sklepie zoologicznym! Jeśli chcesz zakupić młodego smoka lub jajo, muszę udzielić ci kilku wskazówek dotyczących wychowania i opieki nad tym stworzeniem.
Przede wszystkim wybierz gatunek smoka. Jeśli posiadasz wielkie podwórko, o wielkości co najmniej 2km2 (na bloggerze nie da się zapisać kwadratowe), możesz zaadoptować smoka większych rozmiarów. Jeśli zaś posiadasz małe podwórko, lepiej zaadoptuj psa. Smok potrzebuje jaskini na nocleg, jeśli na twoim podwórku jej nie ma, uprzednio się w nią zaopatrz. Kup też 18-hektarowe gospodarstwo z hodowlą 300 krów, co powinno wystarczyć na wykarmienie smoka.Do domowego treningu przydadzą się też mniejsze zwierzęta, takie jak psy, koty, kury, indyki, muły czy gęsi.
Jeśli kupujesz jajo, przygotyj stosowny inkubator. Najlepsze będzie palenisko z żarem, który będziemy musieli utrzymywać przez cały okres zarodkowy, czyli 3 lata. Przy wykluwaniu może się przydać niewielki młot kowalski.
Oznaki nadchodzącej dojrzałości:
GROMADZENIE SKARBÓW-Młode zbiera po całym domu cenne przedmioty i niechętnie się z nimi rozstaje. Jednak smok często nie odróżnia jeszcze cennych przedmiotów od zwykłych.
ZABAWY Z OGNIEM-Młode poszukuje w swym otoczeniu żelaza i krzemienia, a znalazłszy je, bawi się, wykonując deszcz iskier.
ROZWÓJ JĘZYKA- Młode powtarza usłyszane słowa, zupęłnie jak papuga.
                      
                  ZAPAMIĘTAJ!!!
Przedmioty z żelaza i krzemienia trzymaj z dala od małych smoków, albo trzymaj młode w ognioodpornym pomieszczeniu.

Nie wypuszczaj młodych smoków do systemu kanalizacyjnego dużego miasta.

Uważaj, co mówisz przy smokach. Będą to powtarzać przy gościach.

Nie zostawiaj w domu własnych dzieci i głodnych maluchów, kiedy wychodzisz.

Ukryj dobrze wszystkie cenne przedmioty.

Naucz smoka zasad.

~#~#~#~
Ufff... No to co? kto chce mieć młodego smoczka w domu i karmić go takimi szczeniaczkami?
Evav.

2 komentarze:

  1. Moim skromnym zdaniem najlepszym inkubatorem będzie inkubator ze szkła, dzięki czemu można obserwować proces wykluwania się smoka. Oczywiście temperatura w nim musi być wysoka (najlepiej 37 stopni Celcjusza). Trzeba także wiedzieć, że przed rozpoczęciem inkubacji należy umieścić smocze jajo w chłodnym miejscu (najlepiej 12 stopni Celcjusza) tak przez ok.6 dni od otrzymania jaja. Najlepiej, aby większość wylęgarni miała 22,5x30cm..Natomiast jest jeszcze 1 ważna czynność. Kiedy otrzymamy jajo trzeba zrobić proces świecowania. Czyli przyglądamy się jaju nad świecą i patrzymy czy zawiera 1 żółtko. Przy obrym oświetleniu możemy zobaczyć serce smoka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie poświęciłabym Saby na zjedzenie przez smoka

    OdpowiedzUsuń